Koło Naukowe Studentów Politologii

Forum


#1 2009-03-04 21:05:48

Noam

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 29
Punktów :   

DNI POLITOLOGA

tutaj robimy "burze mózgów" odnośnie DP...
każdy pomysł jest wart zastanowienia... hasło przewodnie - tak jak projektu - INTERNET a polityka

Offline

 

#2 2009-03-05 13:33:46

Fumek

shinigami

5630162
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

dni politologa internet a polityka to skomplikowany temat jak na coś co ma być przedstawione w sposób obrazkowy i ciekawy:>
na bank jakiś wykład z tym że by się przydało żeby był on połączony z jakąś prezentacją multimedialną. tak w ogóle to kiedy dokładnie są dni politologa ?

no iiiii może by po prostu powtórzyć część tych rzeczy które w poprzednich latach się udały.


[......===]

Offline

 

#3 2009-03-05 18:03:17

Pauli

Administrator

4034491
Skąd: Działdowo/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 9

Re: DNI POLITOLOGA

24, 25, 26 maja....


Dziś idę spać. pomyślę o tym jutro....

Offline

 

#4 2009-03-06 11:12:42

Fumek

shinigami

5630162
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

to ktoś ma jakiegoś pomysła w ogóle?


[......===]

Offline

 

#5 2009-03-06 11:20:50

Sawilos

Moderator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 10
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

Primo:

Można by połączyć wykład z prezentacją multimedialną, opartą o kilka przykładów wzorcowych stron partii, polityków, bądz ich blogów(tutaj kłania się wsparcie grupy o blogach piszącej)

Niekoniecznie musi to być też analiza od strony tylko merytorycznej ich zawartości - można by np. zrobić analizę tychże stron pod kątem np.  szaty graficznej, czytelności, sposobu docierania do odbiorcy...

Szczególnie ciekawie może wyjść zrobienie tego właśnie pod kątem wizualnym. Wystarczy tylko zaangażować kogoś, kto o tego typu rzeczach ma dużą wiedzę, czyli jakiegoś grafika, projektanta stron internetowych, itp.

Secundo:

Na zebraniu ostatnim padł pomysł imprezy....pytanie brzmi, czy powinna ona być jakoś tak bardziej związana z tematem?

Pół-żartem można by zrobić "Bal Informatyka" i zobaczyć co z tego wyjdzie....ale pomysł czeka na dalsze rozwinęcie;) Mi na razie przyszły do głowy tylko płyty CD/pendrive'y zamiast damskich kolczyków xD


"The Hellfire Club." It feels like a bad joke. And like everything else in hell, it is deadly serious.

Offline

 

#6 2009-03-06 17:17:48

Fumek

shinigami

5630162
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

co do pierwszego to uważam że to byłoby całkiem dobre. tylko znaleźć kogoś kto w takie coś się pobawi i sprzęt by to fajnie wyglądało:>

ja dziś szczerze mówiąc to myślałem o naszym homopoliticusie i wymyślałem czym można by go zapełnić by nie było problemu z brakiem artykułów i by został utrzymany pewien poziom:P
ale to nie tu i nie dziś bo i tak wiązałoby się ze zmianą częściową KNSP jako całości:>

bal... też nie głupie ale myślę że fajni by było gdyby ktoś z infy zorganizował razem z naszym kierunkiem imprezę łączoną:> i wtedy mielibyśmy faktycznie internet i politykę:P


[......===]

Offline

 

#7 2009-03-06 21:26:40

Jamaja

Nowy użytkownik

4995304
Skąd: Nakło nad Notecią/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 7
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

Ja ponowię swój pomysł apropo zaproszenia kogoś, kto pisze bloga i zorganizowanie z tą osobą czegoś na kształt wykładu połączonego z zadawaniem pytań gościowi. Myślę, że gdyby udało nam się zaprosić kogoś bardziej znanego, moglibyśmy liczyć na sporą "widownię"

Offline

 

#8 2009-03-08 22:30:11

Noam

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 29
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

no już mamy osobę odpowiedzialną za zaproszenie... mam nadzieje, że w następnym tygodniu sprawa zostanie dograna... zaproszenia pójdą i zobaczymy co będzie dalej... ale pomysł nie jest złyyyy...

Offline

 

#9 2009-03-12 00:33:25

PawelW

Moderator

4808908
Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 13
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

napisałem (na razie w jakiejś przerwie w moim telefonie) takie coś wstępne, ale zaznaczam, że jestem w tej sprawie lekkim matołem, prześlę jutro Ojcu Opiekunowi Dyrektorowi na maila moje wypociny. zrobiłem jedną wersję do wszystkich z zamiennymi Pan/Pani itp. dodałem, że szukam pracy w ich biurach poselskich na wysokich stołkach

Offline

 

#10 2009-03-12 13:28:33

KroPPka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 37
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

Fumek napisał:

ja dziś szczerze mówiąc to myślałem o naszym homopoliticusie i wymyślałem czym można by go zapełnić by nie było problemu z brakiem artykułów i by został utrzymany pewien poziom:P

Marku drogi, gdybyś się trochę orientował to byś wiedział, że teraz głównym problemem HP jest nie brak artykułów a PIENIĘDZY NA JEGO WYDANIE. Z pisaniem wcale nie ma aż tak wielkiego kłopotu. Teraz pod znakiem zapytania stoi wydanie HP w ogóle...

a co do osoby, którą można zaprosić, a która bloga pisze, to fajnie gdyby był to jakiś publicysta, polityk? Palikot przyciągnąłby tłumy, ale to nierealne chociaż... hmm, może spróbujemy ??

Ostatnio edytowany przez KroPPka (2009-03-12 13:31:01)

Offline

 

#11 2009-03-12 15:43:57

Fumek

shinigami

5630162
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

DrogaHaniu zorientowałem się trochę i już się o tym dowiedziałem a co do samego pisania to też były problemy zresztą myślę że gdyby trochę się zreorganizowało HP to nic złego by się nie stało. swoją drogą HP mogło by się ukazywać na necie. chociażby na stronce HP albo jakiejś podstronie na głównej UKW. i to rozwiązuje problem pieniędzy do czasu gdy się one znajdą. i w ogóle myślę że HP w internecie mógłby zagościć na stałe... nawet wtedy gdy znajdą się fundusze na wydanie zaległego numeru i tego który prawie jest skończony też.


[......===]

Offline

 

#12 2009-03-12 20:13:49

Pauli

Administrator

4034491
Skąd: Działdowo/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 9

Re: DNI POLITOLOGA

Popieram ideę HP w necie! I rzeczywiśćie najlepiej by było. gdyby stworzyć tą podstrone. Na razie trzeba jakoś tą, którą mamy rozpromować. Plakaty są chyba mało skuteczne... Chociaz jeśli mogły by pomóc to moge je zrobić. Gdyby wyszedł numer można by wrzucić adres na okładkę DUŻYMI LITERAMI. I jeszce będę myśleć co można zrobić.... Obiecuję.

Hania, można spróbować- w końcu zależy im chyba na elektoracie....i dalszemu kreowaniu własnego wizerunku- a takie spotkania to świeeeeetna okazja!


Dziś idę spać. pomyślę o tym jutro....

Offline

 

#13 2009-03-12 21:05:09

Fumek

shinigami

5630162
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

w ogóle ostatnio wyszła książka http://www.empik.com/ameryka-i-swiat-ks … d6950035,p  . z tyłu są wypisane główne problemy poruszane w książce - może by zrobić jakąś serię spotkań z kimś znanym z kimś kto posiada wiedzę na te tematy etc albo na dni politologa po prostu poruszyć podobne problemy z kimś (j/w już pisano) znanym ? pytania te są ciekawe i dosyć popularne więc myślę że by nie nudziły ludzi.

p.s. i może te same pytania wykorzystać w momencie gdy kiedyś tam powstanie nowa stronka koła albo podstrona na UKW.edu.pl i założyć takie podforum tylko KNSP na http://samorzad.ukw.edu.pl/forum/portal.php i tam też te tamety (i inne) poruszać tak żeby inni studenci UKW mogli się wypowiadać? można by to później wykorzystać do czegoś również.

a co do HP to jeśli by się dało w każdym numerze ukazującym się na necie wrzucać odpowiedź na jakieś pytanie (natury politycznej;) - odpowiedź albo po prostu komentarz by był pisany przez kogoś z INP ?

nie wiem czy dobrze się wysłowiłem i czy mnie zrozumiano ale takie coś mi przyszło na myśl

sorki za zbyt długi post:P i w ogóle coś jeszcze chciałem napisać ale zapomniałem


[......===]

Offline

 

#14 2009-03-13 20:19:41

Kurczę

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

Słuchajcie nie wiem czy wiecie jak w końcu wypadają Juwenalia. Otóż.. trwają one 3 tygodnie... pierwsze 3 tygodnie dodam. Najpierw Kulturalia (które również są podpięte pod UKW), potem tzw tydzień przejściowy (jakieś kabarety itp) no i potem już nasze Juwenalia. Pozostaje nam zrobić dni albo w drugim tygodniu albo w czwartym. Każda opcja niesie ze sobą pewne plusy i minusy. Może po krótce..
a) Jeżeli zrobimy Dni Politologa w trakcie trwania imprez studenckich, wierzę, że udałoby mi się podpiąć to pod całe tzw JUWENALIA. Mianowicie - dostalibyśmy kasę na Bal Politologa (Euphoria) i pewnie nasze Dni zostałyby jakoś nagłośnione przez organizatorów. Może udałoby nam się zgromadzić większy rozgłoś na uczelni + logo KNSP na plakatach. Minusy? Nie zarobimy ani grosza na balu, bo jestem pewien, że organizatorzy nie daliby nam możliwości sprzedaży biletów. Podejrzewam, że Bal również straciłby formę imprezy kameralnej, wszyscy chcieliby ingerować w jego przebieg.
b) Organizujemy wszystko w ostatnim tygodniu sami, tak jak było zawsze. Plusy sami sobie znajdźcie, minusy baaaardzo późny termin, mogą być fochy ze strony wykładowców (zaczynają sie kolokwia)

Mimo wszystko i tak raczej jestem za opcją B, a że mam sporo do gadania więc raczej ją przeforsuję ;]

Aaaa no i jeszcze dostałem takie cuś od pani mgr K. Sierzputowskiej co pokażę wam na zebraniu 18.III W skrócie powiem, że to wyjazd na międzynarodowe warsztaty w Krzyżowej dotyczące Drogi do wolności, okrągły stół itp. Zakres tematyki - Polska - Niemcy rok 1989 i dalej. I z tych krajów będą też uczestnicy. Dowiem się ile osób może jechać. Oczywiście angielski wymagany w znajomości biegłej. Termin 12-16 maja, co mi koliduje z opcją A

Offline

 

#15 2009-03-14 02:54:42

Sawilos

Moderator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 10
Punktów :   

Re: DNI POLITOLOGA

Co do Dni Politologa, przedstawiam kolejny mój pomysł, tym razem z cyklu "Co może przyjść do głowy w autobusie linii sześćdziesiąt siedem" :

Piknik politologiczny

Jako, że w okolicy mamy mnóstwo niezagospodarowanych pól i łąk, można by korzystając z ładnej majowej pogody zorganizować mały piknik studencko-kadrowy;) Wspólnym nakładem zrobić kanapki, zainwestować minimalne pieniądze w napoje, kazać ludziom przytargać parę kocy i pointegrować się na łonie natury:)

Pomysł oczywiście z kategorii lekkich, aczkolwiek miło by było, żeby w dniach politologa znalazł się luźniejszy akcent - a ponadto rozmowy kadrowo-studenckie często prowadzą do obustronnej wymiany poglądów na wiele ciekawych tematów, więc nawet jakaś wartość merytoryczna by się znalazła^^

Oczywiście można połączyć to również z jakąś debatą lub podobną czynnością dyskusyjną nie wymagającą nadmiernej ilości rekwizytów:)

Ponadto pomysł może pozytywnie wpłynąć na nasz wizerunek wśród pierwszoroczniaków a może też zachęcić jeszcze paru do zaangażowania się w KNSP? Parę dodatkowych mózgów i rąk zawsze się przyda:P

--Dochodzi 3 w nocy, więc przepraszam za ewentualną niespójność wypowiedzi bądz inne dziwy w niej zawarte:P--


"The Hellfire Club." It feels like a bad joke. And like everything else in hell, it is deadly serious.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspeedway manager